Inginer Service

CANDIDATUL IDEAL:

  • Experiență în activități de service aparatură medicală  – minim 3 ani.
  • Constituie un avantaj experiența în service de aparatură medicală de laborator.
  • Absolvent de studii superioare tehnice – obligatoriu.
  • Foarte bune abilități de comunicare, orientare către client.
  • Fire organizată, gândire analitică, capabil să gestioneze situații de criză și să respecte termene limită.
  • Motivat și orientat către îndeplinirea obiectivelor impuse, dinamic, cu spirit de inițiativă.
  • Disponibilitate la deplasări interne și externe.
  • Disponibilitate la program de lucru prelungit.
  • Solide cunoștințe operare PC.
  • Carnet de conducere categoria B.
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat – obligatoriu.

RESPONSABILITĂȚI ȘI BENEFICII:

  • Execută punerea în funcțiune a analizoarelor comercializate;
  • Execută intervenții – reparații și întreținerea pentru analizoarele comercializate;
  • Asigură pregatirea operatorilor în executarea întreținerii analizorului;
  • Întocmește rapoarte de service și după caz procese verbale de instalare;
  • În relațiile cu celelalte departamente din firmă , asigură consultanță potrivit specificului departamentului de service;
  • Participă și/sau organizează cursuri de pregătire și perfecționare specifice activității desfășurate de departamentul de service;
  • Îmbunătățirea permanentă a pregătirii profesionale și de specialitate;
  • Adoptă permanent un comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele firmei;

SE OFERĂ:

  • Pachet salarial motivant, autoturism de serviciu, servicii medicale
  • Dezvoltare profesională prin participarea periodică la cursuri de instruire